Gallery


League Singles & Presentation Night 2018/19

League Singles Winner - Billy Johnstone (The Goth)


League Singles Runner up - Joe Miller (1314 'A')
 
 
Division 1 Champions - The Goth
 
 
Division 2 Champions - The Royal Oak
 
 
Division 1 Player of the Year - Graeme Orr (Lion & Unicorn) 19 x <18 darts
 
 
Albion Cup - Lion & Unicorn
 
 
League 4s - Cold Beer Company
 
 
League Triples - The Royal Oak
 
 
League Doubles - Holly Tree
 
 
 Dennis McManus Memorial Singles - Dennis Dowell (Lion & Unicorn)
 
 
JJ Hamilton (Div 1) Doubles - The Goth
 
 
Most 180s - Graham Cummings (Cold Beer Company) - 14
 
 
Best Doubles Leg - Don Haughton & Lewis Lyle (The Goth) - 17 darts
 
 
 Most Doubles Legs Under 27 darts - Don Haughton & Lewis Lyle (The Goth) 11 legs


Youths Tournament Winner - Gary Steven (The Goth)
 

Youths Tournament Runner up - Samuel Vargovsky (Tartan Arms)
 
 

League Singles & Presentation Night 2017/18

  
League Singles Winner- Ian Robertson (Cold Beer Company)



League Singles Runner up- Graeme Orr (Lion & Unicorn)


Division 1 Champions- Cold Beer Company


Division 2 Champions- Borestone 'B'


Division 1 Player of the Year- Stevie Plank (Cold Beer Company) 17 x <18 darts


Division 2 Player of the Year- G Hoggan (Borestone ‘B’) & D McNeil (Crossed Peels) - 3 x under 18 dart legs


Albion Cup (5-man team)- Allan Bridge 'A'



Culten Cup (4 Man team)- Lion & Unicorn

League Triples- Holly Tree


League Doubles- Holly Tree



 Dennis McManus Memorial Singles- Jamie MacKenzie (Holly Tree)



JJ Hamilton Div 1 Doubles- Cold Beer Company


Cross Keys Cup Div 2 Doubles- Borestone 'B' 


Best Singles Leg- Dennis Dowell (Lion & Unicorn) 13 darts x 2



Highest c/o- Mark Welsh (Lion & Unicorn) 160


Best Doubles Leg- Aaron Robertson & John Davidson (1314 'A') 18 darts


 Most Doubles Legs Under 27 darts- Stevie Plank & Graham Cummings (Cold Beer Company) 7 legs


Most 100+ Finishes- W Plank (Allan Bridge ‘A’) & P Fyfe (The Holly Tree) - 4


Most 180s- Dennis Dowell (Lion & Unicorn) - 9


Youths Tournament Winner- Connor Letford (Allan Bridge A)


 Youths Tournament Runner up- Gary Steven (The Goth)




No comments:

Post a comment